Výroba špaletových oken

Výroba špaletových oken

15. 5. 2012, 11:05

Špaletová okna jsou výrazným prvkem renesančního období naší historie. Řadí se tedy do kategorie zlatého fondu naší historie. U starých historických budov není jednoduché vyměnit stará špaletová okna za nová. Moderní technologie umožňují výrobu nových špaletových oken k nerozeznání od původních.

Výroba špaletových oken

Moderní výroba špaletových oken se snaží co nejvěrohodněji zachovat kvalitu špaletových oken včetně ozdobných a okrasných prvků. Špaletová okna vynikají originálními okrasnými dekory jako ozdobné poutce, klapačky, patice a hlavice. Řezby patří k historizujícím prvkům špaletových oken. Výroba moderních špaletových oken se liší především systémem otevírání.

Výroba špaletových oken nové generace

Elegantní a nádherná špaletová okna nové generace plně zachovávají jedinečnost špaletových oken s rázem historického nádechu. Špaletová okna se svými dominantními prvky jako nádhernými řezbami jsou unikátními okny naší bohaté historie. Moderní výroba špaletových oken plně zachovává detaily charakteristické pro špaletová okna. Historická patentní kování a panty úzce souvisí se špaletovými okny. Nová špaletová okna zachovávají tyto originální prvky a výrobci jim přikládají podstatný význam.

Výroba špaletových oken moderní doby

Moderní doba přináší mnohé nové technologie v mnoha oborech. Výroba špaletových oken přináší s sebou také mnohé nové prvky. Nová špaletová okna vynikají oproti původním špaletovým oknům skvělými izolačními a zvukovými vlastnostmi. Renesanční budovy s moderními špaletovými okny dostávají nový luxus se zachováním historického stylu.

Výroba špaletových oken z přírodního materiálu

Při výrobě moderních špaletových oken se zachovává původní materiál a to klasické dřeviny našich lesů. Především dřevo smrku, borovice dubu a exotického meranti. Design moderních špaletových oken se specifickými okrasnými prvky zdobí mnohé historické stavby. Špaletová okna dnešní doby se plně vyrovnají moderním eurooknům se všemi svými vlastnostmi.

Výroba špaletových oken kvalita a tradice

Moderní a nová špaletová okna jsou stále dominantou mezi ostatními typy oken. Přírodní materiály z nich vytváření absolutně dokonalá a krásná okna pro mnoho dalších generací.

Zobrazení: 142497 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná špaletová okna

  18. 5. 2012, 14:52 | Diskuze (0)

  Dřevěná špaletová okna vynikají svou historickou krásou. Jsou dominantním prvkem naší architektury renesančního období. Jejich typickým znakem jsou výrazné okrasné detaily, které jim přidávají na kráse a eleganci.

 • Špaletová okna cena

  20. 4. 2012, 10:34 | Diskuze (0)

  Konkrétní ceník pro špaletová okna většinou není k dispozici. Ceny špaletových oken jsou různé, záleží na mnoha faktorech. Každému zákazníkovi je výrobcem většinou zdarma zpracována cenová nabídka přesně na míru.

 • Špaletová okna

  20. 4. 2012, 10:22 | Diskuze (0)

  Co jsou to špaletová okna? Pod podivně znějícím názvem se skrývá jeden z nejstarších typů oken, známý už z dob renesance. Ale to, že je starý, neznamená, že není moderní nebo praktický.

 • Špaletová okna renovace

  12. 4. 2012, 15:18 | Diskuze (0)

  Okna přirozeně spoluutváří celkový design budovy. Proto není divu, že se památkáři bouří, když do staré budovy chcete zasadit moderní eurookna. Jak ale zachovat ráz budovy a zároveň splnit podmínky moderní doby? Řešením jsou špaletová okna.

 • Špaletová okna

  12. 4. 2012, 15:11 | Diskuze (0)

  S nadcházejícím jarem nejspíše dost z vás plánuje pořízení nových oken. Dřevěná, plastová, hliníková nebo snad špaletová? Otázka vskutku nejednoduchá! Čtěte dál a čerpejte rady. Váš výběr oken bude o to zodpovědnější.

Špaletová okna ceník
Špaletová okna cena
Špaletová okna Praha
Špaletová okna renovace