Špaletová okna renovace

Špaletová okna renovace

12. 4. 2012, 15:18

Okna přirozeně spoluutváří celkový design budovy. Proto není divu, že se památkáři bouří, když do staré budovy chcete zasadit moderní eurookna. Jak ale zachovat ráz budovy a zároveň splnit podmínky moderní doby? Řešením jsou špaletová okna.

Renovace špaletových oken

Ač to zní neuvěřitelně, tato novinka na trhu opravdu dokáže splnit požadavky památkářů i moderní doby. Špaletová okna výborně kopírují původní architekturu budovy a tak jsou dnes součástí většiny architektonických památek. Díky využití moderních technologií se navíc pyšní vlastnostmi dnešních takzvaných eurooken. Jde tedy opravdu o ideální spojení vhodné nejen pro historické budovy.


Kontakt Enthera

Výroba a vlastnosti oken

Špaletová okna jsou vyráběna z kvalitního dřeva. Mezi nejžádanější typy dřev patří smrk, borovice nebo dub.

Dřeva

Smrkové dřevo je lehké, dokonale pružné a tvrdé. Díky svým nadstandardním vlastnostem je jen těžko nahraditelné.

Dub je známý jako dřevina s dlouhou životností, jeho dřevo se tedy používá zejména tam, kde je nejvíce namáháno. Zaručuje rovněž výbornou pevnost a tvrdost.


Borovice má svou typickou strukturu a výraznou kresbu. Vyšší obsah pryskyřice borovicím usnadňuje boj s nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Skla a těsnění

Aby špaletová okna zajistila dokonalou izolaci, bývají vyplněna izolačním dvojsklem, jimž se chlubí i většina moderních plastových oken.

Výrobci nabízí různé typy těsnění pro špaletová okna. Standardem je dvojité těsnění, ale jsou nabízena i trvale pružná, celoobvodová nebo silikonová těsnění.

Doplňky

Okna jsou zpravidla dále upravena vysokotlakým nástřikem vodou ředitelným lazurem, nebo lakem.

K zachování historického rázu oknům dopomáhá speciální kování s doplňky, jež vzbuzují starožitný dojem.

Cena oken

Pořizovací cena oken se liší podle materiálů a výrobců. Přesný ceník mívají firmy uvedený na svých internetových stránkách. Pod hesly "špaletová okna ceník" nebo "špaletová okna cena" lze najít rychle orientační cenu pomocí internetového prohlížeče.

Okna podle regionů

Pokud chcete kvalitní okna a netoužíte si připlácet za dlouhou cestu výrobce, je dobré hledat dodavatele podle svého místa bydliště. Opět vám v tom může dopomoci Váš internetový prohlížeč a heslo typu : "špaletová okna Praha".Screen EntheraVíce informací na téma špaletová okna naleznete na stránkách společnosti Enthera.
Zobrazení: 176278 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná špaletová okna

  18. 5. 2012, 14:52 | Diskuze (0)

  Dřevěná špaletová okna vynikají svou historickou krásou. Jsou dominantním prvkem naší architektury renesančního období. Jejich typickým znakem jsou výrazné okrasné detaily, které jim přidávají na kráse a eleganci.

 • Špaletová okna cena

  20. 4. 2012, 10:34 | Diskuze (0)

  Konkrétní ceník pro špaletová okna většinou není k dispozici. Ceny špaletových oken jsou různé, záleží na mnoha faktorech. Každému zákazníkovi je výrobcem většinou zdarma zpracována cenová nabídka přesně na míru.

 • Špaletová okna

  20. 4. 2012, 10:22 | Diskuze (0)

  Co jsou to špaletová okna? Pod podivně znějícím názvem se skrývá jeden z nejstarších typů oken, známý už z dob renesance. Ale to, že je starý, neznamená, že není moderní nebo praktický.

 • Špaletová okna renovace

  12. 4. 2012, 15:18 | Diskuze (0)

  Okna přirozeně spoluutváří celkový design budovy. Proto není divu, že se památkáři bouří, když do staré budovy chcete zasadit moderní eurookna. Jak ale zachovat ráz budovy a zároveň splnit podmínky moderní doby? Řešením jsou špaletová okna.

 • Špaletová okna

  12. 4. 2012, 15:11 | Diskuze (0)

  S nadcházejícím jarem nejspíše dost z vás plánuje pořízení nových oken. Dřevěná, plastová, hliníková nebo snad špaletová? Otázka vskutku nejednoduchá! Čtěte dál a čerpejte rady. Váš výběr oken bude o to zodpovědnější.

Špaletová okna ceník
Špaletová okna cena
Špaletová okna Praha
Špaletová okna renovace