Špaletová okna

Špaletová okna

12. 4. 2012, 15:11

S nadcházejícím jarem nejspíše dost z vás plánuje pořízení nových oken. Dřevěná, plastová, hliníková nebo snad špaletová? Otázka vskutku nejednoduchá! Čtěte dál a čerpejte rady. Váš výběr oken bude o to zodpovědnější.

Špaletová historická okna

Pokud nevíte, co to vlastně špaletová okna jsou, není se čemu divit. Jedná se totiž o okna historická, která se objevovala především v dobách renesance. Pokud tedy nejste majiteli opravdu velmi velmi starého domu, o špaletových oknech asi neuvažujete. Nebo snad ano? Výrobci oken dnes nabízejí i zhotovení dokonalých replik špaletových oken, tak proč nedat svému domu renesanční nádech?


Kontakt Enthera

Špaletová alias Kastlová okna

Špaletová okna se také někdy nazývají kastlová okna. Jedná se tedy o typ oken oblíbený především v období renesance. I dnes si ale díky nabídkám výrobců oken můžete špaletová okna pořídit. Vynikají totiž spoustou vlastností, které jistě oceníte i v dnešní době. Špaletová okna vychází z původní originální konstrukce nicméně jejich výroba využívá technologie spojené s poznatky 21. století. Díky tomu jsou velmi kvalitní. Dosahují v podstatě parametrů eurooken.

Špaletová okna ze dřeva

Špaletová okna se vyrábějí ze dřeva. Tento typ materiálu způsobí, že vaše okna dostanou velmi luxusní vzhled. Ještě o něco modernější je pak varianta z plastu. Ta je o něco levnější a především méně náročná na údržbu špaletových oken. Plast však samozřejmě dokonale napodobuje svým dekorem přírodní dřevo.

Špaletová okna v historických budovách

Nabídky výrobců špaletových oken většinou využívají majitelé historických budov. Firmy totiž nabízejí zhotovení dokonalých replik původních oken. Včetně všech doplňků a detailů. Například patek, hlavic, sloupců, kliček a tak dále. Díky těmto možnostem zachováme nádherné historické stavební památky v jejich originální podobě. Můžeme je ale i prakticky využívat. Nemusíme se bát otevřít okno a vpustit do historického koncertního sálu trochu čerstvého vzduchu. Špaletové okno totiž vypadá jako za dob renesance, je ale vyrobeno velmi kvalitní technologií, je odolné, dobře izoluje, prostě nese všechny klady doby moderní.Screen EntheraVíce informací na téma špaletová okna naleznete na stránkách společnosti Enthera.
Zobrazení: 154148 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná špaletová okna

  18. 5. 2012, 14:52 | Diskuze (0)

  Dřevěná špaletová okna vynikají svou historickou krásou. Jsou dominantním prvkem naší architektury renesančního období. Jejich typickým znakem jsou výrazné okrasné detaily, které jim přidávají na kráse a eleganci.

 • Špaletová okna cena

  20. 4. 2012, 10:34 | Diskuze (0)

  Konkrétní ceník pro špaletová okna většinou není k dispozici. Ceny špaletových oken jsou různé, záleží na mnoha faktorech. Každému zákazníkovi je výrobcem většinou zdarma zpracována cenová nabídka přesně na míru.

 • Špaletová okna

  20. 4. 2012, 10:22 | Diskuze (0)

  Co jsou to špaletová okna? Pod podivně znějícím názvem se skrývá jeden z nejstarších typů oken, známý už z dob renesance. Ale to, že je starý, neznamená, že není moderní nebo praktický.

 • Špaletová okna renovace

  12. 4. 2012, 15:18 | Diskuze (0)

  Okna přirozeně spoluutváří celkový design budovy. Proto není divu, že se památkáři bouří, když do staré budovy chcete zasadit moderní eurookna. Jak ale zachovat ráz budovy a zároveň splnit podmínky moderní doby? Řešením jsou špaletová okna.

 • Špaletová okna

  12. 4. 2012, 15:11 | Diskuze (0)

  S nadcházejícím jarem nejspíše dost z vás plánuje pořízení nových oken. Dřevěná, plastová, hliníková nebo snad špaletová? Otázka vskutku nejednoduchá! Čtěte dál a čerpejte rady. Váš výběr oken bude o to zodpovědnější.

Špaletová okna ceník
Špaletová okna cena
Špaletová okna Praha
Špaletová okna renovace