Dřevěná špaletová okna

Dřevěná špaletová okna

18. 5. 2012, 14:52

Dřevěná špaletová okna vynikají svou historickou krásou. Jsou dominantním prvkem naší architektury renesančního období. Jejich typickým znakem jsou výrazné okrasné detaily, které jim přidávají na kráse a eleganci.

Dřevěná špaletová okna

Dřevěná špaletová okna jsou dominantou mnoha renesančních budov a přispívají tak k jejich neobyčejné kráse a historické hodnotě. Výroba nových špaletových oken vyžaduje přesnou výrobu kopií starých špaletových oken. Důraz se klade na estetický vzhled tak, aby byl zachován původní styl. Historická špaletová okna se vyrábějí moderními technologiemi, kde se zachovává původní styl.


Kontakt Enthera

Moderní technologie výroby špaletových oken

Moderní špaletová okna se převážně vyrábějí původními postupy ve spojení s nejmodernějšími výrobními technologiemi. Moderní špaletová okna mají vysokou kvalitu a užitné a fyzikální nároky odpovídají požadavkům dnešní doby.

Elegance dřevěných špaletových oken

Dřevěná špaletová okna jsou elegantními a luxusními okny. Moderní výroba dřevěných špaletových oken plně respektuje okrasné detailní prvky těchto jedinečných a skvostných oken. Dřevěná špaletová okna se vyrábějí s izolačními dvojskly, která jsou plněna vzácnými plyny jako argon nebo krypton. Flexibilní výroba se orientuje na přání zákazníků a památkových úřadů. Moderní špaletová okna se vybavují historickými prvky a doplňky. Ozdobné kličky a klasické kličky zdobí dřevěná špaletová okna.

Materiály na výrobu dřevěných špaletových oken

Na výrobu dřevěných špaletových oken se používají tradiční dřeviny. Jsou jimi náš masivní smrk nebo borovice s modřínem. Cenově nejnákladnější jsou dřevěná špaletová okna vyrobená z vysoce kvalitního dubového dřeva.

Barva a povrch dřevěných špaletových oken

Výroba dřevěných špaletových oken je vysoce specifická. K zachování původního charakteru oken se používají nátěry odpovídající historické době. Jsou jimi nátěry na bázi olejů a fermeží. Převážně se používají čtyři vrstvy nátěrů. Moderní nátěry jsou odolné vůči UV záření. Chrání okna proti různým povětrnostním vlivům a regulují vlhkost dřeva. Tyto nátěry jsou hygienické a ekologicky nezávadné.Screen EntheraVíce informací na téma hliníková okna naleznete na stránkách společnosti Enthera.
Zobrazení: 142705 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná špaletová okna

  18. 5. 2012, 14:52 | Diskuze (0)

  Dřevěná špaletová okna vynikají svou historickou krásou. Jsou dominantním prvkem naší architektury renesančního období. Jejich typickým znakem jsou výrazné okrasné detaily, které jim přidávají na kráse a eleganci.

 • Špaletová okna cena

  20. 4. 2012, 10:34 | Diskuze (0)

  Konkrétní ceník pro špaletová okna většinou není k dispozici. Ceny špaletových oken jsou různé, záleží na mnoha faktorech. Každému zákazníkovi je výrobcem většinou zdarma zpracována cenová nabídka přesně na míru.

 • Špaletová okna

  20. 4. 2012, 10:22 | Diskuze (0)

  Co jsou to špaletová okna? Pod podivně znějícím názvem se skrývá jeden z nejstarších typů oken, známý už z dob renesance. Ale to, že je starý, neznamená, že není moderní nebo praktický.

 • Špaletová okna renovace

  12. 4. 2012, 15:18 | Diskuze (0)

  Okna přirozeně spoluutváří celkový design budovy. Proto není divu, že se památkáři bouří, když do staré budovy chcete zasadit moderní eurookna. Jak ale zachovat ráz budovy a zároveň splnit podmínky moderní doby? Řešením jsou špaletová okna.

 • Špaletová okna

  12. 4. 2012, 15:11 | Diskuze (0)

  S nadcházejícím jarem nejspíše dost z vás plánuje pořízení nových oken. Dřevěná, plastová, hliníková nebo snad špaletová? Otázka vskutku nejednoduchá! Čtěte dál a čerpejte rady. Váš výběr oken bude o to zodpovědnější.

Špaletová okna ceník
Špaletová okna cena
Špaletová okna Praha
Špaletová okna renovace