Zimní zahrada z posuvného systému Sunflex SF 25 Sunflex - posuvný a a skládací systém stěn

Pokud hledáte elegantní a efektivní řešení zasklení zimní zahrady či balkonu, posuvný a skládací systém Sunflex Vás nadchne. Jednoduché a čisté provedení a propracovaný systém otevírání Vás stoprocentně přesvědčí.

 Sunflex SF 20

Vhodné pro jakékoliv prosklení obvodových stěn pergol, altánů a zastřešených teras.

Série Sunflex SF 20 je transparentní konstrukce posuvných skleněných křídel z tepelně zpracovaného skla - ESG tloušťky 8 nebo 10 mm.

V horním vodícím profilu jsou křídla uložená do kartáčového těsnění minimalizujícího tření při posuvu křídel. Dolní vodící profil je možné použít variantně jako přiznaný na rovině podlahy, nebo skrytý ve skladbě - bezbariérový přechod. Jednotlivá křídla jsou v prvku uložena jako pevná, nebo posuvná. Díky 2 až 6ti řadým kolejnicím je možné vyrobit prvky s jedním až 12ti  křídly. Prvky SF 20 jsou vybaveny svislými ukončovacími těsnícími profily ke zdivu. Horní vodící profil dokáže díky své konstrukci vyrovnat nerovnosti nadpraží až do rozdílu 15mm bez potřeby jakékoli další úpravy okolního zdiva.

Detail otevírání posuvné a skládací stěny Sunflex SF 20 Detail otevírání posuvné a skládací stěny Sunflex SF 20 Detail otevírání posuvné a skládací stěny Sunflex SF 20

Konstrukce křídel je provedena z bezpečnostního kaleného skla.

Veškeré kování posuvu křídel je skryto v dolním zakončovacím profilu křídla.

Dlouhodobá hodnota výrobků systému SF 20 je zaručena jednoduchou obsluhou a použitím bezúdržbových materiálů.

Zasklení balkonu z posuvného a skládacího systému Sunflex SF 20 Posuv jednotlivých křídel je zajištěn systémem speciálních zámků, kde pohyb všech křídel je zajištěn ze strany obsluhy ovládáním pouze prvního křídla s madlem. Standardní nosnost kování je 80kg/křídlo. Kování posuvů je jednoduše výškově seřiditelné bez potřeby vysazení křídel z prvku.

Přesahem skel ve svislé rovině v zavřené poloze je zajištěna odolnost proti dešti při současném trvalém odvětrání uzavřeného prostoru. Díky přídavnému těsnění mezery mezi křídly je možné prvek utěsnit. Jednoduchá údržba a čištění je zajištěna absencí vodících kolejniček v dráze, kde už nenesou křídla. Spodní profil je pak v těchto místech volný a přístupný čistícím prostředkům. Dolní vodící lišta je na bocích opatřena krytkami pro zamezení pronikání vlhkosti do okolního zdiva. Odvod děšťové vody zajišťuje skosení dolního vodícího profilu, odfrézování okapnicových otvorů současně s absencí vodících kolejniček.

Dolní nášlapná plocha je opatřena vloženými gumovými pásky, díky kterým se minimalizuje případné nebezpečí uklouznutí.

Kvalita zasklení je deklarována razítkem o provedeném tepelném zpracování. Hrany skel jsou z důvodu bezpečnosti broušené a dodatečně leštěné.

Barva profilů je možná ve všech odstínech stupnice RAL

 

Zimní zahrada rodinného domu z posuvného a skládacího systému Sunflex SF 25 Sunflex SF 25

Vhodné pro jakékoliv prosklení obvodových stěn pergol, altánů a zastřešených teras. Dále pak systém Sunflex SF 25 doporučujeme k prosklení veškerých balkonů a lodžií.

V kombinaci s lehkou prosklenou střechou je systém SF 25 vhodný pro stavbu zimní zahrady pro používání ve 3 ročních obdobích. Zimní zahrada postavená na bázi konstrukce a obvodových stěn ze Systému Sunflex SF 25 výrazně šetří prostředky na pořízení díky absenci stavební přípravy, kterou vyžaduje klasická zimní zahrada z hliníku, plastu nebo dřeva. Pořízením této lehké zimní zahrady získáte další obytný prostor chráněný před venkovní nepohodou pro minimálně jaro, léto a podzim. V případě vytápění vhodným zdrojem (například plynový zářič) poslouží i v zimním období. Systém je možné instalovat v půdorysném tvaru rovném, nebo segmentu s libovolnými úhly. Nebo ve tvarech obdélníku či čtverce.

Nákres posuvné a skládací stěny Sunflex SF 25 Systém Sunflex SF 25 je celoskleněný posuvně skládací systém bez svislých profilů na křídlech. Křídla jsou zasklena bezpečnostním kaleným sklem se zvukovým útlumem v hodnotě Rw = 22dB. V případě utěsnění spáry je hodnota zvukového útlumu Rw = 29dB. Zasklení je provedeno bezpečnostními kalenými skly podle velikosti pozice v tloušťkách 6, 8 nebo 10 mm.

Barva profilů je možná ve všech odstínech stupnice RAL.

Otevírání lze zvolit dovnitř nebo ven. Křídla je možné odsouvat na jednu stranu, na obě strany či přes roh. Systém je možné otevírat z vnitřní strany jednostranným ovládacím knoflíkem či z obou stran dvoustranným ovládacím knoflíkem. Otevřená křídla jsou zajištěna v krajní poloze proti nechtěnému pohybu.

Systém je řešený jako bezbariérový s přiznaným dolním rámem, nebo bezbariérový s rámem v podlaze. Je konstruovaný jako výškově seřiditelný s dvoudílným hroním vodícím profilem.

Veškeré kování je skryto v profilech.

Mezi křídly je přiznaná spára 3 mm široká jako mikroventilace uzavřeného prostoru. Tuto spáru je možné variantně utěsnit silikonovým bezbarvým těsněním. Touto spárou může při dešti vniknout určité množství dešťové vody, dle intenzity a tlaku deště. Odvodnění je provedeno přes spodní vodící profil okapnicovými otvory.

Jednoduchá obsluha.