Nacházíte se na: Terasy » Úvodní slovo

Terasy - Úvodní slovo

V současné době se stávají terasy atraktivním doplňkem rodiného bydlení. Přirozeně zvětšuje obytný prostor a zejména v letních měsících se dá využít k odpočinku a relaxaci. A tak pojďte s námi... jdem na terasu... 

Naše firma nabízí materiál na montáž terasy  a nebo terasu na klíč  a to hned z několika materiálů.

dřevěná terasa  Nejpoúžívanější variantou je terasa z tropických dřevin ( Merbau, Ipe, Iroko a jiné ). Jedná se o dřeviny které již při svém růstu obsahují přírodní olejnaté pryskyřice. Přírodní oleje obsažené v těchto dřevinách působí jako vnitřní impregnace, snižují rozpraskávání dřeva na minimum a tvoří přirozenou ochranu před povětrnostními vlivy a škůdci. Dřevěné venkovní terasy vyrobené z olejnatých dřevin vysoce převyšují ve vlastnostech dřevěné terasy vyrobené z takzvaných suchých dřevin tedy bez obsadu olejů, kde velmi často dochází k rozpraskávání a kroucení během klimatických změn.

terasa WPC Další variantou, v poslední době velmi využívanou, je WPC (Wood-Plastic Composite). Cílem a hlavní myšlenkou vývoje WPC bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude na jedné straně minimalizovat nežádoucí vlastnosti dřeva ( hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, apod.) a na druhé straně bude zachovávat vizuální efekt dřevěného povrchu. WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo", složené ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky doplněné polymerem, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami.