Nacházíte se na: Zimní zahrady » Úvodní slovo

Zimní zahrady - úvodní slovo

V současnosti jsme svědky nebývalého nárůstu zájmu o zimní zahrady. Zahrada bývá nejčastěji navržena jako přístavba domu ( ať již na terase či balkonu ) a jako taková s ním musí tvoří jeden sehraný celek.

Konstrukce zimní zahrady, jak je vyrábíme my, je zhotovena z třívrstvých a vícevrstvých stabilizovaných dřevěných hranolů (typ EURO). Stropní nosníky jsou dimenzovány podle rozpětí a sklonu a podle způsobu zasklení a tomu odpovídajícímu zatížení. Horní strana stropních profilů je zcela chráněna před povětrností klempířským plechováním na míru či využitím systémových "stavebnic" např. Lara Gutmann.

Svislé plochy (boční konstrukce) vycházejí svým provedením z kvalitních eurooken v nejmodernějším provedení. Část stěn bývá pevně zasklena. Rozsah pevně zasklené plochy a otevíravých částí je nutno navrhovat i s ohledem na možnost dostatečného větrání (bývá někdy podceňováno) a možnost umývání.

Zasklení stropu je ve dvou základních alternativách:
a) zasklení pětivrstvým polykarbonátem síly 25 mm s UV filtrem. Na vyžádání je možné dodat i v kouřovém provedení. V případě jižní expozice navrhujeme speciální úpravu VENETIAN (s bílými proužky) na odrážení nadměrného slunečního záření.
b) zasklení izolačním sklem (spodní sklo je bezpečnostní). V případě použití skla na strop je nutná masivnější konstrukce stropu a je vyšší cena. U jižní expozice se doporučuje jako horní sklo použít reflexní protisluneční sklo zabraňující nadměrnému přehřívání.

Některé zimní zahrady bývají dodávány i s neproskleným stropem (střešní krytina, tepelná izolace, dřevěný obklad nebo sádrokarton). Je možné kombinovat i různé druhy provedení stropu na jedné zimní zahradě.